+90 533 862 11 06

Sosyal Medyada Biz}

TEKLİFLER İÇİN İLETİŞİM NUMARALARI
İletişime Geç!

Havalandırma Sistemleri

Havalandırma sistemleri içeride ki kirli havayı ısıtarak ya da ısıtmadan, doğal akım yardımıyla ilgili ortamdan hava emilerek dışarı kirli havanın atılması, ortama temiz hava verilmesi için kullanılan sistemlere merkezi havalandırma sistemi denir.

Havalandırma sistemleri, oldukça pratik ve güvenli bir çalışma ortamı için duman, toz ve buhar gibi kirleri ortamdan uzaklaştırmak için kullanılmaktadır. Havalandırma için pencerenin açılmasının yeterli gelmediği durumlarda fan ve körüklerden de yararlanılabilmektedir.

Belirli bir hızda havanın taşınarak, istenmeyen kirleticilerin ortadan kaldırılması için kullanılan havalandırma sistemleri, mekanlara özel olarak da tasarlanabilir.

Merkezi Havalandırma Sistemi Ne İşe Yarar?

Havalandırma sistemi genel olarak görevleri ortamın hava sirkülasyonunun yapılmasıdır.

 • Sürekli taze hava sağlamak,
 • Ortamın havasını yenilemek,
 • Yangın ve patlama gibi durumları ortadan kaldırmak,
 • Kirleticilerin seyreltilmesi,
 • Pis kokuların giderilmesi gerekmektedir.

Havalandırma Sistemi Hangi Sektörler için Uygundur?

Havalandırma sistemi sektörü özellikle imalathaneler, üretim tesisleri, hastaneler ve gıda sektörü için hizmet vermektedir.

Her sektörde kurumsal ya da bireysel olarak tercih edebileceğiniz havalandırma sistemleri, mühendis etiğine uygun olarak üretilmekte ve her alandaki ihtiyacı karşılamaktadır. Havalandırma sistemleri, küçük işletmelerden endüstriyel üretim tesislerine kadar her yerde kullanılabilmektedir.

Bu nedenle her zaman en iyi koşullarda hizmet alabileceğiniz kalitede üretim yapan, sektörünüze en uygun tesisi kurabilecek firmalardan destek almalısınız.

Merkezi Havalandırma Sistemi

Merkezi Havalandırma Sistemi

Havalandırma Sistemi Nasıl Yapılmalıdır?

Ortak kullanım alanlarında ve kapalı kalan mekanlarda havalandırma yapılmazsa, bu alanlarda yaşamak imkansız hale gelir. Bu durumlar için profesyonel havalandırma sistemleri kullanılır.

Bir ortamda bulunması gereken hava miktarı, mekanın hacmine, kullanım şekline ve sürekli bulunan insan sayısına göre değişir. Bu nedenle her ihtimal göz önünde bulundurularak, havalandırma için en ideal proje hazırlanır.

Havalandırma gereksinimine göre belirlenecek olan havalandırma seçenekleri, her zaman en iyi şekilde düşünülerek yapılır. Çünkü bir spor salonu ile bir restoranın havalandırma ihtiyaçları aynı olmayacaktır.

Mutfak ve Tuvaletler

Mekandaki mutfak ve tuvaletlerin havalandırmaları da farklı sistemler kullanılarak yapılacaktır. Bu nedenle havalandırma sistemi kurulacak olan mekana, öncelikle bir keşif yapılarak durum analizi sonrası uygun olan havalandırma sistemi kurulur.

Ofis Havalandırma Sistemleri

Havalandırma sistemleri, ister tekstil ürünlerinin pis havası olsun. İster ise makinaların ortaya çıkardığı zararlı gazlar olsun ofislerde hava kalitesine etki eden her alanda kullanılmaktadır. Tüm ofisler iyi havalandırılmalıdır. Havalandırılmazsa Çok sayıda personel, bilgisayar ve makine çalıştığını düşünürsek Ofis Nefes alınamayacak kadar Kötü hale gelir ve kötü kokar ve bunun sonucu Çalışanlar rahatsız olabilirler rahat çalışamayabilirler, hatta üstelik ofisin içindeki insanlar Mikroptan hasta olabilirler Bu yüzden her Ofis Havalandırma bulundurmak zorundadır.

Lokal Havalandırma Sistemi

Küçük çaplı yerlerde Ev, Ufak Ofisler, tek katlı ofis vb. için kullanılan Lokal Havalandırma sistemidir. Hava kanalları, hava temizleyicileri, fan ve bacadan oluşurlar. Mobilize olan akrobat kollu olan lokal havalandırma tesisatları da işyerlerinde çok yaygın Kullanılır.
Merkezi Havalandırma Sistemi

Büyük Çaplı yerlerde ve İnsanların kalabalık olduğu yerlerde kullanılır. Sinema, restoranda veya Alışveriş merkezlerinde kullanılır. Merkezi havalandırma sisteminin kanal tesisatına ihtiyaç vardır ve genellikle hücreli aspiratörler kullanılır. 24 saat çalıştığı için sağlam ve güçlü bir yapıya sahiptir.

Ofis Havalandırma Sistemleri Kullanım Alanları

 • Sanayi Presleri
 • Enjeksiyon Makinaları
 • Dijital Baskı Alanları
 • Matbaa
 • Tüm Sanayi Makinaları
 • Kaynak Dumanı
 • Labaratuvar
 • Mutfak
 • Yemek Salonları
 • Sigara Odaları
 • Tuvaletler

Endüstriyel Havalandırma Sistemleri Nedir?

Endüstriyel klima sistemleri, mekan içerisindeki havanın hızlı bir şekilde ısınmasını veya soğumasını sağlayan dış üniteleri olan sistemlerdir.

Bina, hastane, fabrika, depo, eğlence mekanı, restaurant, otel v.b. ihtiyaçlarına göre ısıtma, soğutma, nemlendirme veya nema alma gibi iklimlendirme durumlarını uygun koşullar tutulmasını sağlayan merkezi klima sistemleri ise bir çok iç ünitenin tek bir dış ünite ile kontrol edilmesi sayesinde verim sağladığı gibi ciddi bir tasarruf da sağlar.

Binanın yapısal özelliklerine farklı tiplerdeki klimaların ve klima sistemleri bir araya getirilerek projelendirilir.

Kimyasal ve tozlu imalathanelerden avm ve hastanelere, temiz hava sirkülasyonuna ihtiyacı olan tüm işletmeler için merkezi havalandırma sistemleri projelendirme ve uygulama hizmetleri vermekteyiz. Merkezi havalandırma sistemleri düşük maliyetler ile kapalı alanlarda hava akımını kontrol etmek, yönlendirmek ve tahliye etmek için kullanılmaktadır. Otopark, tünel gibi kapalı alanlarda duman tahliye havalandırmaları için çokça kullanılan ideal sistemlerdir.

Endüstriyel Havalandırma Sistemleri

Merkezi havalandırma sistemlerinin en büyük avantajı, enerji tasarruflu ısıtma ve düşük bakım maliyetleridir. Merkezi havalandırma sistemleri kurulumu için yerleştireceğiniz bölgenin keşfini uzman ekibimizle birlikte yapıyoruz.

Havalandırma sistemleri bulunduğu herhangi bir yerin daha sağlıklı ve temiz bir yer olmasını sağlar. Birçok alanda önemli bir yere sahiptir. Bir restoranda ortama kötü koku yayılmasını, bir fabrikada işçilerin zehirli gaz solumasını, bir ofiste veya okulda çalışma veriminin düşmesini engeller. Bir fabrika veya herhangi bir çalışma alanında hangi maddeyle çalışılırsa çalışılsın havalandırılması kesinlikle gereklidir. Fakat havalandırma tehlikeli gazlara, buhar ve dumana, tozlara karşı çok kısıtlı bir koruma sağlar.

Etkin bir havalandırma sistemi için, çalışanlar için kimyasala bulaşmamış temiz bir nefes alma imkanı sağlar. Havalandırma sistemleri kullanım alanına göre farklılık gösterir bir restoran da kullanılan havalandırma sistemi ile bir marangozda kullanılan sistem farklıdır. Bu farklılık hava şartlarına göre değişir. Bir marangozda toz ve talaş havayı kirletirken bir restoranda problem kokunun yayılmasıdır. Ortamda ki koku bakımından yoğunlaşmış havayı temizlemek için üç çeşit havalandırma vardır. Bunlar lokal, merkezi ve davlumbaz havalandırma sistemleridir. Lokal havalandırma sistemi küçük ofis ve bürolarda kullanılır.

Kanal tesisatına ihtiyaç yoktur 220 volt akım ile çalışır, basit elektrik motorlu ve duvara asılabilen aspiratörler kullanılır. Temizlemesi ve bakımı en kolay havalandırma sistemidir. Merkezi havalandırma sistemi ise alışveriş merkezleri, müze gibi yoğun insan kalabalığının olduğu yerlerde kullanılır. Lokal havalandırma sistemlerinden farklı olarak merkezi havalandırma sistemlerinde kanal tesisatına ihtiyaç vardır ve genellikle hücreli aspiratörler kullanılır.

Gün boyunca çalıştığı için daha güçlü ve büyük bir yapıya sahiptir. Bakım ve onarım işleri diğer havalandırma sistemlerine göre daha zor ve zahmetli olduğu için montaj sırasında dikkatli davranılmalıdır. Davlumbaz havalandırma sistemleri halk arasında temel olarak bilinen havalandırma sistemleridir. Restoranların mutfaklarında kullanılan davlumbazlar yanan ocakların ortama verdiği gazın dışarıya atılmasını sağlar. Bu sistemlerin en önemli bulunma sebebi gaz kaçakları gibi durumlardan korunmak değil, kullanılmış yani yanık gazların ortamdan atılmasını sağlamaktır.

Sonuç olarak havalandırma sistemleri kapalı bir ortamın havasını değiştirmek, daha sağlıklı ve daha ferah bir yaşam alanı oluşturmak için kullanılır. Birçok işletme için büyük önemi vardır.

İletişim
+90 533 862 11 06
+90 542 880 78 55
0 392 233 54 52
[email protected]
FAQ

Havalandırma sistemleri içeride ki kirli havayı ısıtarak ya da ısıtmadan, doğal akım yardımıyla ilgili ortamdan hava emilerek dışarı kirli havanın atılması, ortama temiz hava verilmesi için kullanılan sistemlere merkezi havalandırma sistemi denir.

Endüstriyel klima sistemleri, mekan içerisindeki havanın hızlı bir şekilde ısınmasını veya soğumasını sağlayan dış üniteleri olan sistemlerdir.

Ortak kullanım alanlarında ve kapalı kalan mekanlarda havalandırma yapılmazsa, bu alanlarda yaşamak imkansız hale gelir. Bu durumlar için profesyonel havalandırma sistemleri kullanılır.

Sürekli taze hava sağlamak, Ortamın havasını yenilemek, Yangın ve patlama gibi durumları ortadan kaldırmak...

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Hızlı teklif almak için Whatsapp üzerinden ulaşabilirsiniz.