+90 533 862 11 06

Sosyal Medyada Biz}

TEKLİFLER İÇİN İLETİŞİM NUMARALARI
İletişime Geç!

İklimlendirme Kabini

İklimlendirme kabini, kontrollü nem koşulları altında tüm araştırma ve kontrol laboratuvarlarında kullanılır. Sıcaklık ölçümü, çeşitli dondurma / çözdürme ve hızlandırılmış kürleme testleri yapmak üzere tasarlanmıştır. Sıcaklık ve nem kontrol aralığı, farklı sektörlerde birçok testin yapılmasına izin verir. Ayrıca stabilite, suni yaşlandırma, depolama ve raf ömrü testleri kolaylıkla yapılabilmektedir.Beton kürleme (EN 12390-2), çimento numuneleri (EN 196-1), agrega donma-çözülme (EN 1367-1) ve beton donma-çözülme davranışlarını analiz etmek için kullanılmaktadır.

İklimlendirme Kabini Özellikleri

Sürekli olarak en iyi iklim koşullarını sağlayan PLC kontrol sistemi ve kapıda bulunan renkli dokunmatik ekran ile ergonomik kullanım sunar. İklimlendirme kabini, ısıtma ve soğutma süresi olarak programlanabilen rampa fonksiyonu ile hassas çalışma gerçekleştirilebilir. Kullanılan ürünler, dünden bugüne ve bugünden yarına çevreyi dikkate alan son derece çevre dostu ürünlerdir. Maksimum dayanıklılık ve güvenilirlik sağlamak için iklim test kabininin iç ve dış yapısında en hassas malzemeler kullanılır.

İç hazne paslanmaz çelikten yapılmıştır.  Dış gövde yüksek nemden etkilenmeyecek şekilde uzun yıllar kullanıma uygun, toz boyalı çelikten yapılmıştır. Rafın uzunluğu ayarlanabilir ve gerekirse çıkarılabilir. Neme dayanıklı cam kapakla korunan güçlü lamba, numuneye gün ışığı sağlar. Güçlendirilmiş cam kapı sayesinde kullanıcı, ayarlanan sıcaklık ve nemi düşürmeden numuneyi gözlemleyebilir.

İklimlendirme kabinini yalıtmak için iç hazne ile dış duvar arasına yüksek yoğunluklu poliüretan enjekte edilir. Nem, nem jeneratörü tarafından sağlanır ve iç bölmedeki nem sensöründen okunur. Bu şekilde doğru okumalar elde edilebilir ve değerler kontrol edilebilir. Sıcaklık PID sistemi tarafından kontrol edilir. Nem ve soğutma sistemi orantılı olarak kontrol edilir. Termal güvenlik, bir emniyet termostatı ile sağlanır.

İklimlendirme kabini, genellikle 128×64 piksel dokunmatik LCD ekran üzerinden çalıştırılır ve kontrol edilir. Güçlü hava sirkülasyonu işlevi, düşük sıcaklıklarda sabit sıcaklık ve nem dağılımı sağlayabilir. Bu aynı zamanda kapı açılıp kapatıldıktan sonra kısa bir süre içinde sıcaklığın ve nemin geri kazanılmasını sağlar. Gelişmiş mikroişlemci kontrol sistemi ile donatılmıştır. İklimlendirme kabininin on program hafızası vardır. Opsiyonel RS 232 bağlantısı kullanılarak bir bilgisayara bağlanabilir. Ayrıca ekipmanda kullanılan soğutma gazı ve izolasyon malzemeleri çevre dostudur ve CFC içermez.

İklimlendirme Kabini Çalışma Prensibi

Yeterli güce sahip lamba, numuneler için güneş ışığı alabilen, kapı içerisinde ısıya ve neme dayanıklı cam ile korunmaktadır. İç cam kapı, hücrede çalışılan nem ve sıcaklık değerlerini etkilemeden numunenin gözlemlenmesini sağlar. Nem, bir nem jeneratörü tarafından sağlanır ve pilin içindeki bir nem sensörü ile ölçülür. Sıcaklık, nemlendirme ve soğutma orantılı integral türev kontrol sistemi ile tamamlanır.

İklimlendirme Kabini Kullanım Alanları

İklimlendirme kabini, elektronik ve haberleşme, askeri teçhizat, otomobil ve otomotiv alt sektörleri, havacılık, kimya ve plastik gibi endüstriyel sektörlerde kullanılır. Üretilen ürünlerin belirli koşullarda stabilitesi , yaşlanması, depolanması ve raf ömrü kontrol edilir. Aynı zamanda ilaç, gıda, paketleme / geliştirme ve test için kalite kontrol laboratuvarlarında kullanılabilir.

Üniversitenin makine mühendisliği, elektronik mühendisliği, inşaat mühendisliği, gıda mühendisliği ve kimya mühendisliği bölümlerinin araştırma laboratuvarlarında kullanılabilir.

Bitkileri yeni iklim koşullarına adapte eder. Bitki, doku, protoplazma ve hücre kültürü üretimi, genetik araştırma, tohum çimlenmesi ve böcek ıslahı gibi birçok farklı alanda kullanılabilir.

İklimlendirme Kabini Fiyatları

İklimlendirme kabini fiyatları modellerin özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Seçilen cihazın hücre hacmi, nemlendirme sisteminin otomatik veya manuel oluşu gibi etkenler cihazın fiyatında değişikliğe neden oluyor. Sizin için en uygun model hakkında fiyat bilgisi almak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

İletişim
+90 533 862 11 06
+90 542 880 78 55
0 392 233 54 52
[email protected]
FAQ

İklimlendirme kabini, kontrollü nem koşulları altında tüm araştırma ve kontrol laboratuvarlarında kullanılır.

İklimlendirme kabini fiyatları modellerin özelliklerine göre farklılık göstermektedir.

İklimlendirme kabini fiyatları modellerin özelliklerine göre farklılık göstermektedir.

İklimlendirme kabini, elektronik ve haberleşme, askeri teçhizat, otomobil ve otomotiv alt sektörleri, havacılık, kimya ve plastik gibi endüstriyel sektörlerde kullanılır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Hızlı teklif almak için Whatsapp üzerinden ulaşabilirsiniz.