+90 533 862 11 06

Sosyal Medyada Biz}

TEKLİFLER İÇİN İLETİŞİM NUMARALARI
İletişime Geç!

Isı Geri Kazanım

Isı geri kazanım cihazları ne işe yarar?

Isı geri kazanım cihazları, havadan havaya ısı eşanjörü kullanan bir enerji geri kazanımlı havalandırma sistemidir. Görevi normalde boşa harcanan ısıyı geri kazandırmak ve aynı zamanda taze yüksek oranda filtrelenmiş havayı iyileştirmektir. Isı Geri Kazanım sistemleri, ısıtma sisteminizden bağımsız olarak çalışır. Ancak genellikle kaybolan ısıyı geri kazanması nedeniyle, enerji faturalarınızda büyük tasarruf sağlayabilir!

Isı Geri Kazanımlı Havalandırma Nedir?

Isı geri kazanımlı havalandırma cihazları ortamdan çıkarılması gereken egzoz havasının dış ortama çıkarılmasıyla beraber içeride ki ortamın ihtiyacı olan taze havanın ısı geri kazanımlı havalandırma cihazının sağlmasıdır. Isı geri kazanım cihazları havalandırma yaparken gerçekten enerji tasarrufu da gerçekleştirmektedir.

Isı Geri Kazanım Ekipmanları Nelerdir?

 • Hız regülatörleri
 • Elektrik panosu
 • Elektrikli ısıtıcı
 • Sulu serpantin

Isı Geri Kazanım Sistemlerin Özellikleri

Isı geri kazanım sistemlerin özellikleri ise elektrikli ısıtıcılar, sulu bataryalar ve dx bataryalarla bağlantılı olarak kurulabilir. Sistem içerisinde üç hızlı radyal fan kullanılmaktadır. Galvaniz alaşımlı statik boyalı saclar kullanılarak geliştirilen ısı geri kazanım sistemleri, CNC makinelerinde üretilmektedir. Sistemin tüm iç yüzeyi ısı ve ses yalıtımına sahiptir. Sistem üzerinde kullanılan askı parçaları sayesinde montajları son derece kolaydır.

Isı Geri Kazanım Cihazlarının Avantajları

 • Aspiratör ve vantilatör fanları tek bir sistem ile birlikte çalıştığından enerji tasarrufu sağlanabilmektedir.
 • Sistem içerisinde bulunan çapraz geçişli eşanjörle ile ısı kazanımı sağlanmaktadır.
 • Hacim olarak küçük sistemlerdir.
 • Bina estetiği göz önüne alınarak hazırlanır.
 • Kurulumu ve bakımı kolaydır.
 • Pek çok havalandırma sistemine göre çok daha maliyet açısından daha tasarrufludur.
 • Klima sistemi üzerine eklenen yük azaltılır. Bu durum enerji tasarrufu sağlanmasının bir başka nedenidir.
 • Asma tavana monte edilebilir.
 • Yatay ya da dik olarak uygulama seçeneğine sahiptir.

Isı Geri Kazanım Sistemlerinin Faydaları:

Herkes ısıtmadan en iyi şekilde yararlanmak için evinin mümkün olduğunca hava geçirmez olmasını istediğinden bir ısı geri kazanım sistemi faydalıdır. Ancak bu, doğal havalandırma kaynakları olmadığından düşük hava kalitesine neden olabilir. İç mekan hava kalitesinin kötü olmasına yol açan hava geçirmez bina, astım ve diğer solunum problemlerinin etkilerini önemli ölçüde artırabilir. Yetersiz iç hava kalitesinin bir sonucu olarak ortaya çıkabilecek başka sorunlar da vardır. Bunlar yoğuşma, küf, toz akarları, hoş olmayan kokular ve zehirli gazların birikmesidir.

Bir ısı geri kazanım sistemi kurarsanız, evinizdeki tüm ıslak odalardan nemli, bayat havayı çekebilir. Isının kaçmasına izin vermeden tüm yaşanabilir odalarınıza ve yatak odalarınıza temiz, filtrelenmiş, taze, sıcak hava ile değiştirir. Eviniz yıl boyunca tamamen havalandırılacak ve normalde boşa harcanan ısının% 95’i geri kazanılacak. Ayrıca size önemli ölçüde enerji tasarrufu sağlayacaktır. Isı geri kazanım sistemine sahip olmak, mülkünüzün pencere delikleri veya banyo aspiratörleri gerektirmeden hava geçirmez kalmasını sağlar. Bu daha sağlıklı, daha temiz ve daha sessiz bir ortam yaratır.

Isı geri kazanım sistemleri, enerji verimli olmanın yanı sıra kendi yaşam kalitemizi nasıl iyileştirmeye çalıştığımızın mükemmel bir örneğidir. Isı geri kazanım sistemi, havalandırma sistemi tarafından ısıtılan daha soğuk havayı değiştirerek bir bina içinde havanın dolaşımına yardımcı olur. Yıllar geçtikçe, ısı geri kazanım sistemleri teknolojisi büyük ölçüde gelişmiştir. Artık ısının% 95’e kadarını bayat havadan çekip sisteme geri dönen temiz havaya geri döndüren sistemler mevcuttur.

Isı Geri Kazanım

Isı Geri Kazanım

Duvara monte, Yatay zemin ve tavana monte üniteler dahil olmak üzere binanıza uyacak birçok konfigürasyonda ısı geri kazanım sistemi mevcuttur. En popüler ısı eşanjörü türü, daha verimli olduğu için ters akışlı bir ısı eşanjörü kullanan bir ısı değiştiricidir.

Diğer ısı eşanjörü türü,  hava akımları düşük seviyelerde karışabildiği için eğlence merkezleri gibi ticari projeler için uygun olan döner çarktır.

Bir ısı geri kazanım sisteminin temel faydalarından bazıları, evdeki tozu ve poleni azaltmaları ve sisteminizdeki bir filtre aracılığıyla toplanmalarıdır. Pişirmenin neden olduğu nem, yoğuşma ve kokuları büyük ölçüde azaltırlar ve evinizde enerji kullanımını büyük ölçüde azaltırlar. Nemi ve yoğuşmayı azaltmak, evdeki rutubet ve küf riskini azaltır. Bir ısı geri kazanım sistemi kesinlikle enerji faturalarından tasarruf edebilir ve sizi kışın daha sıcak tutabilir. Yeni inşa edilen evler, ısıtma faturalarında% 30’a kadar tasarruf sağlayabilir.

Isı geri kazanım sistemi kurmak, enerji faturalarından tasarruf sağlayabilir ve kış aylarında evin sıcak tutulmasına yardımcı olabilir. Evlerimizi ısıtmak paraya mal olur, ancak bir pencere veya kapı açarsak, sıcak hava atmosfere girer. Havalandırma sistemiyle, evinizin her yerinde dolaşan sabit bir sıcak, temiz hava kaynağına sahip olursunuz. Öte yandan işletmeler ve endüstri için ısı geri kazanımı, iş yerini çok daha verimli bir yer haline getirmeye yardımcı olur.

Isı Geri Kazanım Cihazı Fiyat Listesi

Isı geri kazanım cihazı fiyat listesi için sağ da ve sol da bulunan Facebook veya Whatsapp üzerinden ulaşabilirsiniz ya da aşağıda ki iletişim numaralarından ulaşabilirsiniz. Cihazların fiyatları modelden modele göre değişiklik göstermektedir. İhtiyacınıza göre en uygun modeli bulmak için firmamızla iletişime geçip fiyat bilgisi alabilirsiniz.

İletişim
+90 533 862 11 06
+90 542 880 78 55
0 392 233 54 52
[email protected]
FAQ

Isı geri kazanım cihazları, havadan havaya ısı eşanjörü kullanan bir enerji geri kazanımlı havalandırma sistemidir.

Isı geri kazanım cihazı çalışma prensibi temel olarak ortamda istenmeyen havayı dışarı atarken bu hava içerisindeki kullanılabilir enerjiyi plakalı bir reküperatör vasıtasıyla taze havaya transfer etmektir. Bu prensiple tam bir enerji tasarrufu sağladığı söylenebilir.

Cihazların fiyatları modelden modele göre değişiklik göstermektedir. İhtiyacınıza göre en uygun modeli bulmak için firmamızla iletişime geçip fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Gülbahar Merkezi Havalandırmayı arayarak size yardımcı olmak isteriz.

Cihazların fiyatları modelden modele göre değişiklik göstermektedir. İhtiyacınıza göre en uygun modeli bulmak için firmamızla iletişime geçip fiyat bilgisi alabilirsiniz.

ısı geri kazanım cihazı ısıtma kapasitesi nasıl yapılır? Elektrikli ısıcıtıcı veya sulu batarya hesabı farklı mı oluyor?

Isı Geri Kazanım sistemleri, ısıtma sisteminizden bağımsız olarak çalışır. Ancak genellikle kaybolan ısıyı geri kazanması nedeniyle, enerji faturalarınızda büyük tasarruf sağlayabilir!

Isı Geri Kazanım Cihazı Nerelerde Kullanılır? Isı geri kazanım sistemleri havanın az olduğu veya çabuk kirlendiği ortamlarda kullanılır. Örnek olarak ofis,sinema,konfeksiyon vs. gibi kapalı ve kirli ortamlarda temiz hava sağlaması için kullanılır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Hızlı teklif almak için Whatsapp üzerinden ulaşabilirsiniz.